WIZYTÓWKA


TYTUŁ: Gertruda Stein & Alicja B.Toklas & Wiele Wiele Kobiet
GATUNEK: nanoopera 
TEKSTY:
Gertruda Stein:
Panna Furr i panna Skeene (tłum.Olga Stefaniuk)
Czułe guziczki (tłum. Anna Kołyszko)
Autobiografia Alicji B.Toklas / Autobiografia każdego z nas
(tłum. Mira Michalowska)

Alicja Toklas: Książka kucharska Alicji B.Toklas (tłum.Iwona Libucha)


REŻYSERIA: Agnieszka Małgowska
LIBRETTO:  Agnieszka Małgowska & Monika Rak (Damski Tandem Twórczy)
MUZYKA:    Magdalena Białecka
PIANO:   Natalia Czekała
ŚPIEW:     Agata Sasinowska

AKTORKI:   Monika Rak(Gertruda Stein)
           Paulina Fonferek(Alicja B.Toklas)

VIDEO:     3Szyna& Małgorzata Dobrowolska
GRAFIKA:   Monika Rak

PREMIERA:  8 września 2017




---------------------------------------------------------------

Magdalena Białecka
Warszawianka, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale fortepianu, klawesynu i organów w klasie prof. Jarosława Malanowicza, absolwentka klas organów i kompozycji ZPSM nr 1 w Warszawie. W latach 2015-2016 w ramach stypendium studiowała w klasie organów prof. Johannesa Gefferta w Kolonii (Niemcy). Ukończyła kursy mistrzowskie gry na organach, klawesynie i improwizacji w Polsce, Francji, Niemczech, Danii, Chorwacji i na Litwie m.in. z profesorami: Guy Bovet, Jean Claude Zehnder, Jean Guillou, Lorenzo Ghielmi, Jon Laukvik, Harald Vogel, Ludger Lohmann, Bine Bryndorf, Hans Davidsson, Marek Toporowski, Marc Baumann, Magdalena Czajka, Roman Summereder, Wolfgang Zerer, Martin Schmeding, Dalibor Miklavcic, Ulrika Davidsson, Jörg Halubek, William Porter, Peter Planyavsky, Dietrich Kollmannsperger, Oskar Gottlieb Blaar, Jürgen Essl, Jon Laukvik and Godfried Hambitzer.
Kształciła się również w grze na instrumentach historycznych, takich jak klawikord, klawesyn pedałowy, fortepian pedałowy, pianoforte. Regularnie koncertuje na organach, klawesynie i fortepianie w Polsce, Anglii i w Niemczech.
Jest autorką utworów orkiestrowych, kameralnych i dwóch oper: m.in. „Opery I” prawykonanej w 2014 roku. Jest dyrygentką chóru miejskiego w Miłakowie.
Muzyka to tylko jedna z jej aktywności, do których zalicza również malarstwo olejne, taniec barokowy, stepowanie, języki obce, filologię polską, krytykę muzyczną.
W grudniu 2016 roku przeprowadziła się nad warmińskie jezioro, by czerpać inspirację z przyrody. Kilkakrotnie była gościem Polskiego Radia.



Natalia Czekała
Pianistka. Absolwentka UM im. Fryderyka Chopina ( klasa fortepianu prof. E. Wolanina, klasa kameralistyki fortepianowej prof. M, Nosowskiej. Studiowała w Wiedniu pod kierunkiem prof. M. Hughesa. Laureatka konkursów pianistycznych, konkursu Chopinowskiego w Budapeszcie (III nagroda) i konkursu "Mendelssohn Cup' w Taurisano (I nagroda oraz Nagroda Akademii). Współpracowała z Sillage Quintet. Członkini zespołu Taboret. Stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Rady Miasta Poznania oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Od 2014 roku pracuje jako animator ekspozycji w Muzeum Chopina.


Paulina Fonferek
Aktorka teatralna i filmowa. Tancerka. Absolwentka Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, Lart Studio w Krakowie, dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim, pedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Współpracowała z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Teatrem im. A. Sewruka w Elblągu, Teatrem w Oknie w Gdańsku. W latach 2011-2016 aktorka etatowa Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.
Zodiakalny Wodnik. Właścicielka miętowej Vespy. W wolnym czasie biega boso po lesie.


Agata Sasinowska
Aktorka teatralna i filmowa, absolwentka AT w Warszawie. Śpiewająca aktorka i śpiewaczka klasyczna po Szkole Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie. Z  Grupą Dochodzeniową przygotowała kilka muzycznych spektakli „Dochodzenie”, „Szwindel”,  „Kwartet dla czterech aktorów”, „TV LAB”. Od dwóch sezonów współpracuje z Klubem Komediowym, w którym występuje w pierwszym w Polsce Musicalu improwizowanym i w serialu kabaretowo-literackim (3 części) „Fabularny przewodnik po…”. Na dużym ekranie można ją zobaczyć w filmie Kanadyjskie sukienki  w reż. M. Michalskiego.



Damski TANDEM Twórczy(Monika Rak & Agnieszka Małgowska)

DTT działa od 2009 tworząc, opisując i animując lesbijską kulturę. 
TEATR: czytanie dramatu Portret lesbijek we wnętrzu; cykl performatywny Maryjan i Krystina, cykl krytyczny O teatrze lesbijskim w Polsce w  Teatraliachm  spektakle: Orlando. Pułapka? Sen, Fotel w skarpetkach, 33 Sztuka, Czarodziejski flet.
FILM: DKF Kino lesbijskie z nutą poliamoryczną, film dokumentalny L.Poetki

RADIO: cykl spotkań Żywe radio, audycja Kobieta Nieheteronormatywna w #MP
ANIMACJA: O’LESS Festiwal. Przestrzeń Kultury Lesbijskiej, cykl debat Kobieta Nieheteronormatywna, cykl internetowy A kultura LGBTQ+ nie poczeka.


Agnieszka Małgowska – absolwentka WOT-u, Gender Studies UW, reżyserka, trenerka teatralna, scenarzystka, dziennikarka radiowa.

Monika Rak – absolwentka WOT-u, aktorka dyplomowana, dramatopisarka, realizatorka autorskich filmów dokumentalnych, videoartów, graficzka, dziennikarka radiowa.




   

Popularne posty